Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Třída Včelích medvídků

 TŘÍDA VČELÍCH MEDVÍDKŮ

 

Obecná charakteristika třídy

Do třídy U VČELÍCH MEDVÍDKŮ chodí děti od dvou let a devíti měsíců do čtyř a let a deseti měsíců. Ve třídě je zapsáno 21 dětí. Osm dětí do této třídy již chodilo, třináct dětí bude v MŠ poprvé. Jedno z dětí je integrované.

Podmínky vzdělávání

Materiální podmínky vzdělávání

 Třída se nachází v přízemí MŠ, je poslední po pravé straně od vchodu. Třída má tvar písmene „L“. Podlaha je pokryta zčásti kobercem a zčásti marmoleem. Dětem jsou k dispozici domečky a police s hračkami, molitanové kostky, dětská kuchyňka, kuličkový bazén a prostor pro výtvarné vyžití. Jsou zde stolky s židlemi. Pro hudební chvilky můžeme využívat elektronický klavír. Ze třídy je přístup do koupelny a na WC. Před třídou je umístěna šatna dětí. V šatně má každé z dětí věšák, poličku a přihrádku pro obuv. U třídy je kuchyňka pro výdej stravy.

 

Životospráva

Dbáme na dodržování pitného režimu. Po celý den mají děti k dispozici svoje vlastní hrnečky s čajem či vodou a během dne si mohou dolévat, nebo požádat o dolití. Dítě si může určit porci jídla a může si samo přidat, nebo požádat o přidání. Ochutnat však dostane ode všeho. Snažíme se děti zapojit do přípravy jídla. Pomáhají rozdat nádobí. Při odpolední svačině si berou i jídlo z vozíku samy.

Po obědě děti odpočívají na postýlkách. Zpočátku čteme nebo vyprávíme pohádky, poté podle zájmu pouštíme pohádku z CD.

Při používání toalety respektujeme soukromí, pokud však někdo požádá o pomoc, pomůžeme.

Potřebu pohybu se snažíme nasytit při řízené činnosti, další možnost vyběhat se mají děti na školní zahradě a atletickém hřišti. Občas vyrazíme na celodenní vycházku.

Třídní učitelka: Bc. Ludmila Kubecová

Asistent pedagoga:  Bc. Andrea Benediktová


 

 

 

TOPlist